Як неможливо винайти вічний двигун, так і не буває автомобілів, які зовсім не потребували б ремонту або оновлення механізмів, вузлів, деталей. Рано чи пізно у кожного автовласника виникає проблема покупки запчастин, яка ставить ряд нетривіальних питань. Чи можна за якимось ознаками – ціною, брендом, країні походження – судити про переваги продукції? На чию думку покладатися – автомеханіка, продавця чи сусіда, який все про все знає? Де і як, врешті-решт, виробляються автозапчастини?

Можливість отримати відповіді на ці питання з’явилася під час організованого лідером ринку автозапчастин Білорусі прес-туру до Італії. Саме там, у регіоні, відомому у всьому світі як «земля моторів і механіки», розташований головний офіс і виробництво Roberto Nuti Group.

«Історія нашої компанії – це історія нашої родини», – говорить керуючий директор Массімо Нуті. Підприємство організував його батько Роберто Нуті в 1962 році. Массімо прийшов у компанію в 1980-х, почав роботу в якості менеджера з продажу, працював на складі, потім займався дизайном і ціноутворенням. У 1990-х сестра Массімо Елізабетта також увійшла в сімейний бізнес і зараз є фінансовим директором.

Компанія Roberto Nuti відома перш за все як виробник знаменитих амортизаторів SABO і Mupo. Вироби SABO постачаються на конвеєри таких світових автовиробників, як VW, Audi, Ford, Nissan, Mazda, GM, Renault, Daewoo, Chysler та інших. Mupo – історичний бренд підвіски мотоциклів, які беруть участь в італійських і міжнародних перегонах, ралі, кросових змаганнях.

В офісі компанії з гордістю виставлені кубки, медалі та інші нагороди за перемоги, завойовані гонщиками, підтримуваними Mupo. Ймовірно, багато якостей цих амортизаторів будуть зайві для «цивільного» транспорту, зате спортивні досягнення яскраво ілюструють рівень знань і досвіду інженерів, застосовуваних технологічних рішень, технічних можливостей виробництва.

На землі моторів і механіки

Голова Roberto Nuti Group Массімо Нуті.

Завдяки цим якостям виробничі потужності Roberto Nuti потрапили в поле зору експертів німецької компанії ATH&S GmbH, яка займається продажем запчастин по всьому світу і якій, зокрема, належить бренд Stellox.

В асортимент цієї торгової марки входить більше 40 000 тисяч артикулів запасних частин для легкових і вантажних автомобілів. Центральний офіс-склад компанії розташований в місті Білефельд в Німеччині.

Головним завданням професійних експертів, що працюють в компанії, є вибір заводів з виробництва автозапчастин по всьому світу. Фахівці проводять аудит виробництв на відповідність вимогам до якості продукції, що випускається, і наявність необхідних сучасних технологій.

Так, майданчиком для розміщення замовлень на виробництво амортизаторів Stellox були визначені потужності італійської компанії Roberto Nuti саме тому, що дозволяють випускати продукцію за найвищими стандартами якості.

На землі моторів і механіки

Заводи Roberto Nuti розташовані в мальовничих італійських промзонах. Ніколи не думав, що промзони можуть бути мальовничими, але в Тоскані і Емілія-Романьї можливо і таке. Тут ведеться розробка передових технологій, конструювання високотехнологічних механічних компонентів, обробка деталей з ідеальною точністю.

На землі моторів і механіки

Справжнім сюрпризом стало і те, що амортизатори німецької марки Stellox, італійської SABO не просто випускаються на одних і тих же виробничих лініях – це абсолютно ідентичні вироби. Тобто кожна модель на стадії виробництва не має «власного імені». Воно з’явиться лише на етапі нанесення клейма, упаковки і відправки на склад. Фактично так звана оригінальна деталь, яку постачають, наприклад, на складальний конвеєр заводу Ford, і запчастина під брендом Stellox, виставлена ​​на прилавку в магазині, можуть бути вироблені в одній партії.

На землі моторів і механіки

Рівень і масштаби співпраці італійського виробника і Stellox дозволяють кінцевому покупцеві запчастин отримати справедливу ціну.

Автор: Дмитро Лепейко

За матеріалами www.mogved.by.

2013.03.19